Help
Posted By Gregory

Rozmiar bazy danych jest duży i stale rośnie


English version: The size of database is big and it keeps growing


Wtyczka wykorzystuje zestaw zaplanowanych zadań do obsługi tabel w bazie danych. Z technicznego punktu widzenia oznacza to, że zadania konserwacyjne są wykonywane regularnie przy użyciu zadań cron WordPress. Wśród innych zadań znajduje się zadanie, które czyści i optymalizuje tabele bazy danych wtyczek.

W rzadkich przypadkach zaplanowane zadania w tle nie są wykonywane prawidłowo, a rozmiar tabel bazy danych rośnie w niekontrolowany sposób. Aby sprawdzić status zadań i upewnić się, że wszystkie zadania zostały wykonane zgodnie z planem, wykonaj następujące czynności.

  1. Kliknij menu administratora WP Cerber i przejdź do strony Narzędzia
  2. Kliknij kartę Diagnostyka
  3. Przewiń w dół do sekcji „Zadania konserwacyjne”.

Powinieneś zobaczyć status podobny do tego

The status of Cerber's scheduled cron tasks

The status of Cerber’s maintenance tasks is OK.

Jeśli zobaczysz błąd typu „Zadanie nigdy nie zostało wykonane”, oznacza to, że wystąpił problem z uruchomieniem zaplanowanych zadań cron na Twoim WordPressie. Istnieją dwie opcje.

Jeżeli nie skonfigurowałeś zewnętrznej usługi cron , co w większości przypadków jest prawdą, jednym z możliwych rozwiązań jest dodanie następującej linii do pliku wp-config.php :

define( 'ALTERNATE_WP_CRON', true );

Jeśli Ty (lub Twój dostawca hostingu) skonfigurowaliście zewnętrzną usługę cron , zobaczysz komunikat: „Uwaga: wewnętrzny program uruchamiający cron WordPress jest wyłączony w tej witrynie.”. W tym przypadku wszelkie problemy z zadaniami konserwacyjnymi są spowodowane tym, że zewnętrzna usługa cron nie działa i nie wysyła (lub przestała wysyłać) specjalnych żądań HTTP do witryny. W takim przypadku powinieneś poprosić o pomoc swojego dostawcę usług hostingowych.

PS Zwykle wewnętrzny cron jest wyłączany poprzez dodanie następującego wiersza do pliku wp-config.php:

define( 'DISABLE_WP_CRON', true );


I'm a team lead in Cerber Tech. I'm a software & database architect, WordPress - PHP - SQL - JavaScript developer. I started coding in 1993 on IBM System/370 (yeah, that was amazing days) and today software engineering at Cerber Tech is how I make my living. I've taught to have high standards for myself as well as using them in developing software solutions.

View Comments
There are currently no comments.