Help
Posted By Gregory

Wielkość bazy danych jest duża i stale rośnie


English version: The size of database is big and it keeps growing


Wtyczka używa zestawu zaplanowanych zadań do utrzymania tabel bazy danych. Technicznie oznacza to, że zadania konserwacyjne są wykonywane regularnie za pomocą zadań cron WordPress. Wśród innych zadań jest zadanie, które czyści i optymalizuje tabele bazy danych wtyczek.

W rzadkich przypadkach zaplanowane zadania w tle nie są wykonywane prawidłowo, a rozmiar tabel bazy danych rośnie w sposób niekontrolowany. Aby sprawdzić stan zadań i upewnić się, że wszystkie zadania są wykonywane zgodnie z planem, wykonaj następujące czynności.

  1. Kliknij menu administratora WP Cerber i przejdź do strony Narzędzia
  2. Kliknij kartę Diagnostyka
  3. Przewiń w dół do sekcji „Zadania konserwacyjne”

Powinieneś zobaczyć status podobny do tego

The status of Cerber's scheduled cron tasks

The status of Cerber’s maintenance tasks is OK.

Jeśli widzisz jakikolwiek błąd, taki jak „Zadanie nigdy nie zostało wykonane”, oznacza to, że istnieje problem z uruchomieniem zaplanowanych zadań Cron na WordPressie. Istnieją dwie opcje.

Jeśli nie skonfigurowałeś zewnętrznej usługi cron , co jest prawdą w większości przypadków, jednym z możliwych rozwiązań jest dodanie następującego wiersza do pliku wp-config.php :

define( 'ALTERNATE_WP_CRON', true );

Jeśli (lub Twój dostawca hostingu) skonfigurowałeś zewnętrzną usługę cron , zobaczysz powiadomienie: „Uwaga: wewnętrzny program WordPress cron launcher jest wyłączony na tej stronie”. W takim przypadku wszelkie problemy z zadaniami konserwacyjnymi są spowodowane przez zewnętrzną usługę cron, która nie działa i nie wysyła (lub nie wysyła) specjalnych żądań HTTP do witryny. W takim przypadku należy poprosić dostawcę usług hostingowych o pomoc.

PS Zwykle wewnętrzny cron jest wyłączany przez dodanie następującego wiersza do pliku wp-config.php:

define( 'DISABLE_WP_CRON', true );


I'm a team lead in Cerber Tech. I'm a software & database architect, WordPress - PHP - SQL - JavaScript developer. I started coding in 1993 on IBM System/370 (yeah, that was amazing days) and today software engineering at Cerber Tech is how I make my living. I've taught to have high standards for myself as well as using them in developing software solutions.

View Comments
There are currently no comments.