Security Blog
Security Blog

Jak zatrzymać przesyłanie formularzy spamu na WordPress

Włącz ochronę przed spamem dla formularzy WordPress z silnikiem antybotowym Cerber i blokuj przesyłanie formularzy z określonych krajów


English version: How to stop spam form submissions on your WordPress


WP Cerber Security umożliwia ochronę wszystkich formularzy kontaktowych na stronie internetowej. Silnik antyspamowy jest kompatybilny z praktycznie każdą formą. Testowane z Caldera Forms, Gravity Forms, Contact Form 7, Ninja Forms, Formidable Forms, Fast Secure Contact Form, Contact Form by WPForms i formularze WooCommerce.

Silnik antyspamowy WP Cerber to świetna alternatywa dla reCAPTCHA Google.

Włączenie silnika antyspamowego

Aby włączyć ochronę przed spamem, przejdź na stronę administratora wtyczki antyspamowej i włącz opcję Chroń wszystkie formularze w witrynie za pomocą mechanizmu wykrywania botów .

W większości przypadków ochrona antyspamowa działa dobrze przy ustawieniach domyślnych. Ale jako profesjonalne rozwiązanie, Cerber oferuje kilka opcji dostrajania swoich algorytmów antyspamowych.

Blokuj przesyłanie formularzy z określonych krajów

Profesjonalna wersja WP Cerber umożliwia skonfigurowanie zestawu reguł GEO, które pozwalają zezwalać lub blokować przesyłanie formularzy z konfigurowalnej listy krajów. Jeśli chcesz być w kontakcie tylko z ludźmi z kilku krajów, to jest właściwy sposób. Pobierz profesjonalną wersję WP Cerber tutaj . Pamiętaj, że te ustawienia mają wpływ na wszystkie formularze w Twojej witrynie, z wyjątkiem standardowego formularza rejestracyjnego WordPress. Aby utworzyć listę krajów:

 1. Przejdź do strony administratora reguł bezpieczeństwa i kliknij kartę Kraje .
 2. Kliknij Prześlij formularze.
 3. Utwórz listę krajów, klikając nazwę kraju w lewym oknie. Wybrane kraje są wymienione w prawym oknie. Aby usunąć kraj z listy, kliknij nazwę kraju w prawym oknie.
 4. Po utworzeniu listy ustaw jej typ. Jeśli chcesz zablokować przesyłanie formularzy z wybranej listy krajów, kliknij opcję Wybrane kraje nie mogą przesyłać formularzy, inne kraje mogą. Jeśli chcesz zezwolić na przesyłanie formularzy, kliknij drugą opcję. Wybrane kraje mogą przesyłać formularze, inne kraje nie mogą przesyłać formularzy.
 5. Kliknij przycisk Zapisz wszystkie reguły .
Restrict form submissions on WordPress with country GEO rules

Restrict form submissions on WordPress with country GEO rules

Blokuj przesyłanie formularzy z określonych adresów IP

Aby całkowicie zablokować przesyłanie formularzy z danego adresu IP lub sieci IP lub dowolnej ich kombinacji, dodaj je do Czarnej listy dostępu IP. Pamiętaj, że wpisy na obu listach dostępu IP mają najwyższy priorytet, co oznacza, że są przetwarzane przed wszelkimi innymi regułami bezpieczeństwa i ustawieniami wtyczek. Dowiedz się więcej: Używanie list dostępu IP do ochrony WordPress .

Wyjątki dla zestawu adresów IP i sieci IP

Możesz ustawić wyjątki dla danego adresu IP lub sieci IP lub dowolnej ich kombinacji, dodając je do białej listy dostępu IP. Dowiedz się więcej: Używanie list dostępu IP do ochrony WordPress .

Wyjątki dla określonych żądań HTTP

Zwykle musisz skonfigurować wyjątki antyspamowe, jeśli korzystasz z technologii, która komunikuje się z Twoją witryną internetową poprzez przesyłanie formularzy lub wysyłanie żądań POST w sposób programowy. W takich przypadkach silnik antyspamowy Cerbera może blokować uzasadnione żądania, ponieważ rozpoznaje je jako generowane przez boty. Prowadzi to do fałszywych alarmów, które można zobaczyć na karcie Aktywność. Takie wpisy w dzienniku są oznaczane jako Odmowa przesłania formularza spamu .

Przeczytaj więcej o konfigurowaniu wyjątków opartych na adresach URL

Wyłącz kontrolę antyspamową dla zalogowanych użytkowników

Jeśli ufasz swoim zalogowanym użytkownikom, możesz wyłączyć kontrolę antyspamową dla wszystkich z nich. Użytkownicy będą mogli przesyłać dowolne formularze, w tym komentarze, bez sprawdzania antyspamowego.

Bezpieczny tryb antyspamowy

Jeśli natkniesz się na niezgodność z inną wtyczką lub motywem, możesz włączyć specjalny tryb, który każe wtyczce stosować mniej restrykcyjne zasady po wykryciu spamu. Tryb awaryjny sprawia, że jest kompatybilny z resztą wtyczek i motywów. Używaj go ostrożnie.

Czy silnik antyspamowy Cerber jest kompatybilny z reCAPTCHA?

Absolutnie. Silnik wykrywania spamu jest kompatybilny ze wszystkimi funkcjami captcha, w tym reCAPTCHA, które można aktywować w ustawieniach wtyczki . Uwaga: aktywacja reCAPTCHA dla formularza logowania nie chroni strony internetowej przed hakerami .

Jak działa silnik antyspamowy?

Mechanizm ochrony przed spamem Cerber wykorzystuje kombinację JavaScript, jQuery i plików cookie, aby zrozumieć, czy jest to prawdziwa przeglądarka i czy jest to prawdziwy formularz, który został przesłany przez kliknięcie przycisku wysyłania przez człowieka. Ponadto, aby podjąć decyzję, wtyczka śledzi wszystkie podejrzane i złośliwe żądania z adresu IP za pomocą swojego dziennika aktywności.

Jak zatrzymać rejestracje użytkowników spamu na swoim WordPressie?

Cerber Security ma pięć opcji antyspamowych i antybotowych, które można włączyć jednocześnie, aby zatrzymać koszmar spamu rejestracyjnego.

Postępuj zgodnie z tym przewodnikiem: Jak zatrzymać rejestrację użytkowników spamu w WordPress .

Podsumujmy możliwości silnika antyspamowego Cerbera

 • Możesz skonfigurować ochronę antyspamową dla formularza rejestracyjnego i komentarzy WordPress, dla formularzy kontaktowych i WooCommerce
 • Możesz zezwolić lub odmówić przesyłania formularzy z określonych krajów, konfigurując reguły GEO *
 • Możesz skonfigurować wyjątki dla adresu IP, sieci lub określonego identyfikatora URI żądania
 • Jeśli coś pójdzie nie tak, możesz włączyć bezpieczny tryb antyspamowy
 • Możesz jednocześnie włączyć ochronę antyspamową reCAPTCHA i Cerber
 • Możesz otrzymywać powiadomienia na e-mail lub telefon komórkowy o aktywności spamowej
 • Wydajność silnika antyspamowego można monitorować na zakładce Aktywność

I'm a team lead in Cerber Tech. I'm a software & database architect, WordPress - PHP - SQL - JavaScript developer. I started coding in 1993 on IBM System/370 (yeah, that was amazing days) and today software engineering at Cerber Tech is how I make my living. I've taught to have high standards for myself as well as using them in developing software solutions.

View Comments