WordPress Security How To
WordPress Security How To
Posted By Gregory

Natychmiastowe powiadomienia mobilne i przeglądarkowe z Pushbullet

Otrzymuj powiadomienia natychmiast za pomocą powiadomień push, gdy ważne wydarzenie ma miejsce na WordPressie. Trzy kroki instrukcji, jak skonfigurować Pushbullet.


English version: Instant mobile and browser notifications with Pushbullet


WP Cerber umożliwia łatwe włączanie powiadomień na pulpicie i telefonie komórkowym oraz natychmiastowe i bezpłatne otrzymywanie wszystkich tych powiadomień z WordPress . W przeglądarce na komputerze otrzymasz wyskakujące wiadomości, nawet jeśli wylogujesz się z WordPressa.

Powiadomienia mobilne

Przed rozpoczęciem otrzymywania powiadomień należy zainstalować bezpłatną aplikację mobilną Pushbullet na urządzeniu mobilnym. Aplikacje mobilne są dostępne za darmo na Androida, Apple iPhone, Apple iPad i Windows Phone. Pobierz je tutaj: https://www.pushbullet.com/apps

Powiadomienia na pulpicie

Aby rozpocząć odbieranie powiadomień w przeglądarce na komputerze, musisz zainstalować bezpłatne rozszerzenie przeglądarki dostępne dla Chrome, Firefox i Opera. Dowiedz się więcej na stronie Pushbullet: https://www.pushbullet.com/apps

Krok 1. Zainstaluj aplikację mobilną lub rozszerzenie przeglądarki

Krok 2. Skonfiguruj Pushbullet

  1. Utwórz konto na stronie internetowej Pushbullet. Musisz się zalogować za pomocą konta Google lub Facebook (lub utworzyć nowe, jeśli jeszcze go nie masz). Pozwoli ci to zdobyć token dostępu i skonfigurować ustawienia, aby pasowały do twojego wykorzystania. Po zainstalowaniu aplikacji mobilnej lub rozszerzenia przeglądarki automatycznie zalogujesz się do usługi Pushbullet, tak samo jak w przypadku tego samego konta Google lub Facebook, którego użyłeś do utworzenia konta w witrynie Pushbullet . Po wykonaniu tej czynności zobaczysz wszystkie podłączone urządzenia w menu Urządzenie.
  2. Uzyskaj token dostępu dla wtyczki. Przejdź do strony Ustawienia konta Pushbullet . Kliknij przycisk Utwórz token dostępu . Zobaczysz ten wiersz w następujący sposób: o.ez9hvVJwWy0MrKyPaXpvpoQ0aJlC5WP. Użyj go w ustawieniach wtyczki.

Krok 3. Skonfiguruj wtyczkę

  1. Enable push notifications for WordPress

    How to enable push notifications for WordPress

    Aby skonfigurować wtyczkę, musisz użyć tokena dostępu z poprzedniego kroku. Przejdź do strony wtyczki Powiadomienia w panelu WordPress Dashboard. Wystarczy skopiować i wkleić token w polu tokenu dostępu Pushbullet . Kliknij przycisk Zapisz zmiany. Gdy to zrobisz, powinieneś zobaczyć listę swoich urządzeń. Jeśli nie widzisz swoich urządzeń, coś poszło nie tak.

  2. Wybierz urządzenie, do którego chcesz, aby wtyczka wysyłała powiadomienia lub wybierz „Wszystkie podłączone urządzenia”. Kliknij przycisk Zapisz zmiany. Gotowe!

Pytania, które możesz mieć na temat Pushbullet

Co to jest Pushbullet?

Pushbullet to zestaw internetowych usług internetowych, prostych aplikacji mobilnych i rozszerzeń przeglądarki, które wykorzystują technologię push do dostarczania wiadomości i przesyłania plików z komputerów na urządzenia mobilne i odwrotnie.

Czy jest wystarczająco bezpieczny?

Absolutnie. Nie musisz niczego instalować na WordPressie z wyjątkiem wtyczki WP Cerber, którą masz. Wszystkie wiadomości przechodzą przez bezpieczne połączenia HTTPS z witryny do usługi Pushbullet, a następnie do urządzenia. Jest to połączenie jednokierunkowe, nie ma możliwości wysłania czegokolwiek na stronę.

Czy mogę tymczasowo przestać wyświetlać powiadomienia Pushbullet na moim komputerze?

Tak, zdecydowanie. Kliknij ikonę rozszerzenia przeglądarki, a następnie kliknij Opcje w prawym górnym rogu. Spowoduje to przejście do naszej strony opcji z przyciskiem Drzemka u góry.

W Chrome w systemie Windows jest to jeszcze łatwiejsze. Kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę rozszerzenia przeglądarki. W menu dostępna jest opcja Odłóż na 1 godzinę.

Czy potrzebuję połączenia internetowego, aby otrzymywać powiadomienia Pushbullet?

Tak! Powiadomienia są dostarczane do urządzeń natychmiast przez Internet, więc musisz mieć połączenie z urządzeniem internetowym.

Znane ograniczenie: możesz tego nie spotkać, ale wszystkie urządzenia i rozszerzenia przeglądarki będą zarządzane na jednym koncie Pushbullet. Oznacza to używanie tylko jednego konta Google lub Facebook na raz.

Czy mogę dostosować tekst powiadomień?

Tak! Możesz to zrobić również w przypadku listów z powiadomieniem. Przeczytaj więcej o hakach WP Cerber .


I'm a team lead in Cerber Tech. I'm a software & database architect, WordPress - PHP - SQL - JavaScript developer. I started coding in 1993 on IBM System/370 (yeah, that was amazing days) and today software engineering at Cerber Tech is how I make my living. I've taught to have high standards for myself as well as using them in developing software solutions.

View Comments
There are currently no comments.