WordPress Security How To
WordPress Security How To
Posted By Gregory

Błyskawiczne powiadomienia na telefon komórkowy i przeglądarkę za pomocą Pushbullet

Otrzymuj natychmiastowe powiadomienia dzięki powiadomieniom push, gdy w Twoim WordPressie wystąpi ważne wydarzenie. Instrukcja w trzech krokach, jak skonfigurować Pushbullet.


English version: Instant mobile and browser notifications with Pushbullet


WP Cerber umożliwia łatwe włączanie powiadomień na komputery stacjonarne i urządzenia mobilne oraz natychmiastowe i bezpłatne otrzymywanie wszystkich tych powiadomień z WordPress . W przeglądarce na komputerze otrzymasz komunikaty wyskakujące, nawet jeśli wylogowałeś się z WordPress.

Powiadomienia mobilne

Zanim zaczniesz otrzymywać powiadomienia, musisz zainstalować bezpłatną aplikację mobilną Pushbullet na swoim urządzeniu mobilnym. Aplikacje mobilne są dostępne bezpłatnie dla systemów Android, Apple iPhone, Apple iPad i Windows Phone. Pobierz je tutaj: https://www.pushbullet.com/apps

Powiadomienia na pulpicie

Aby zacząć otrzymywać powiadomienia w przeglądarce na komputerze, musisz zainstalować bezpłatne rozszerzenie przeglądarki dostępne dla Chrome, Firefox i Opera. Dowiedz się więcej na stronie Pushbullet: https://www.pushbullet.com/apps

Krok 1. Zainstaluj aplikację mobilną lub rozszerzenie przeglądarki

Krok 2. Skonfiguruj Pushbullet

  1. Załóż konto na stronie Pushbullet. Musisz zalogować się na swoje konto Google lub Facebook (lub utworzyć nowe, jeśli jeszcze go nie masz). Po zainstalowaniu aplikacji mobilnej lub rozszerzenia przeglądarki zostaniesz automatycznie zalogowany do Pushbullet, więc zrób to na tym samym koncie Google lub Facebook, którego użyłeś do utworzenia konta w serwisie Pushbullet . Gdy to zrobisz, zobaczysz wszystkie podłączone urządzenia w menu Urządzenie.
  2. Uzyskaj token dostępu do wtyczki. Przejdź do strony ustawień konta Pushbullet . Kliknij przycisk Utwórz token dostępu . Zobaczysz następującą linię: o.ez9hvVJwWy0MrKyPaXpvpoQ0aJlC5WPs. Użyj go w ustawieniach wtyczki.

Krok 3. Skonfiguruj WP Cerber

  1. Enable push notifications for WordPress

    How to enable push notifications for WordPress

    Aby skonfigurować wtyczkę, musisz użyć Access Token z poprzedniego kroku. Przejdź do strony wtyczki Powiadomienia w panelu WordPress. Po prostu skopiuj i wklej token w polu token dostępu Pushbullet . Kliknij przycisk Zapisz zmiany. Gdy to zrobisz, powinieneś zobaczyć listę swoich urządzeń. Jeśli nie widzisz swoich urządzeń, coś poszło nie tak.

  2. Wybierz urządzenie, na które wtyczka ma wysyłać powiadomienia, lub wybierz „Wszystkie podłączone urządzenia”. Kliknij przycisk Zapisz zmiany. Zrobione!

Pytania, które możesz mieć na temat Pushbullet

Czym w ogóle jest Pushbullet?

Pushbullet to zestaw internetowych usług internetowych, prostych aplikacji mobilnych i rozszerzeń przeglądarki, które wykorzystują technologię push do dostarczania wiadomości i przesyłania plików z komputerów na urządzenia mobilne i odwrotnie.

Czy Pushbullet jest wystarczająco bezpieczny?

Absolutnie. Nie musisz instalować niczego na swoim WordPressie, z wyjątkiem posiadanej wtyczki WP Cerber. Wszystkie wiadomości przechodzą przez bezpieczne połączenia HTTPS z Twojej witryny do usługi Pushbullet, a następnie do Twojego urządzenia. To połączenie w jedną stronę; nie ma możliwości wysłania czegokolwiek do serwisu.

Czy mogę tymczasowo przestać widzieć powiadomienia Pushbullet na moim komputerze?

Tak, zdecydowanie. Kliknij ikonę naszego rozszerzenia przeglądarki, a następnie kliknij Opcje w prawym górnym rogu. Przeniesie Cię do naszej strony opcji z przyciskiem Odłóż u góry.

W przeglądarce Chrome w systemie Windows jest to jeszcze łatwiejsze. Wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy ikonę naszego rozszerzenia przeglądarki. W menu dostępna jest opcja Drzemki na 1 godzinę.

Czy potrzebuję połączenia z Internetem, aby otrzymywać powiadomienia Pushbullet?

Tak! Powiadomienia są dostarczane do urządzeń natychmiast przez Internet, więc musisz mieć połączenie z urządzeniem internetowym.

Znane ograniczenie: prawdopodobnie nie spotkasz się z tym, ale wszystkie urządzenia i rozszerzenia przeglądarki będą zarządzane w ramach jednego konta Pushbullet. Oznacza to korzystanie tylko z jednego konta Google lub Facebook naraz.

Czy mogę dostosować treść powiadomień?

Tak! Możesz to zrobić również w przypadku listów powiadamiających. Przeczytaj więcej o hakach WP Cerber .


I'm a team lead in Cerber Tech. I'm a software & database architect, WordPress - PHP - SQL - JavaScript developer. I started coding in 1993 on IBM System/370 (yeah, that was amazing days) and today software engineering at Cerber Tech is how I make my living. I've taught to have high standards for myself as well as using them in developing software solutions.

View Comments
There are currently no comments.