WordPress Security How To
WordPress Security How To
Posted By Gregory

Natychmiastowe powiadomienia mobilne i przeglądarkowe za pomocą Pushbullet

Otrzymuj natychmiastowe powiadomienia za pomocą powiadomień push, gdy w WordPressie wystąpi ważne wydarzenie. Trzyetapowa instrukcja konfiguracji Pushbullet.


English version: Instant mobile and browser notifications with Pushbullet


WP Cerber umożliwia łatwe włączanie powiadomień na komputerach stacjonarnych i urządzeniach mobilnych oraz otrzymywanie wszystkich powiadomień z WordPressa natychmiast i za darmo. W przeglądarce na komputerze będziesz otrzymywać wyskakujące komunikaty, nawet jeśli wylogujesz się z WordPressa.

Powiadomienia mobilne

Zanim zaczniesz otrzymywać powiadomienia, musisz zainstalować na swoim urządzeniu mobilnym bezpłatną aplikację mobilną Pushbullet. Aplikacje mobilne są dostępne bezpłatnie na urządzenia z systemem Android, Apple iPhone, Apple iPad i Windows Phone. Pobierz je tutaj: https://www.pushbullet.com/apps

Powiadomienia na pulpicie

Aby zacząć otrzymywać powiadomienia w przeglądarce na komputerze, musisz zainstalować bezpłatne rozszerzenie przeglądarki dostępne dla Chrome, Firefox i Opera. Więcej informacji znajdziesz na stronie Pushbullet: https://www.pushbullet.com/apps

Krok 1. Zainstaluj aplikację mobilną lub rozszerzenie przeglądarki

Krok 2. Skonfiguruj Pushbullet

  1. Utwórz konto w serwisie Pushbullet. Musisz zalogować się na swoje konto Google lub Facebook (lub utworzyć nowe, jeśli jeszcze go nie masz). Po zainstalowaniu aplikacji mobilnej lub rozszerzenia przeglądarki zostaniesz automatycznie zalogowany do Pushbullet, zrób to przy użyciu tego samego konta Google lub Facebook, którego użyłeś do utworzenia konta w witrynie Pushbullet . Gdy to zrobisz, zobaczysz wszystkie podłączone urządzenia w menu Urządzenia.
  2. Zdobądź token dostępu dla wtyczki. Przejdź do strony ustawień konta Pushbullet . Kliknij przycisk Utwórz token dostępu . Zobaczysz następującą linię: o.ez9hvVJwWy0MrKyPaXpvpoQ0aJlC5WPs. Użyj go w ustawieniach wtyczki.

Krok 3. Skonfiguruj WP Cerber

  1. Enable push notifications for WordPress

    How to enable push notifications for WordPress

    Aby skonfigurować wtyczkę musisz użyć Access Tokena z poprzedniego kroku. Przejdź do strony wtyczki Powiadomienia w panelu WordPress. Po prostu skopiuj i wklej token w polu tokenu dostępu Pushbullet . Kliknij przycisk Zapisz zmiany. Gdy już to zrobisz, powinieneś zobaczyć listę swoich urządzeń. Jeśli nie widzisz swoich urządzeń, coś poszło nie tak.

  2. Wybierz urządzenie, na które wtyczka ma wysyłać powiadomienia lub wybierz opcję „Wszystkie podłączone urządzenia”. Kliknij przycisk Zapisz zmiany. Zrobione!

Pytania, które możesz mieć na temat Pushbullet

Czym w ogóle jest Pushbullet?

Pushbullet to zestaw usług internetowych, prostych aplikacji mobilnych i rozszerzeń przeglądarki, które wykorzystują technologię push do dostarczania wiadomości i przesyłania plików z komputerów na urządzenia mobilne i odwrotnie.

Czy Pushbullet jest wystarczająco bezpieczny?

Absolutnie. Nie musisz instalować niczego na swoim WordPressie, z wyjątkiem wtyczki WP Cerber, którą posiadasz. Wszystkie wiadomości przechodzą przez bezpieczne połączenia HTTPS z Twojej witryny do usługi Pushbullet, a następnie do Twojego urządzenia. Jest to połączenie jednokierunkowe; nie ma możliwości przesłania czegokolwiek na stronę.

Czy mogę tymczasowo przestać widzieć powiadomienia Pushbullet na moim komputerze?

Tak, zdecydowanie. Kliknij ikonę rozszerzenia przeglądarki, a następnie kliknij Opcje w prawym górnym rogu. Przeniesie Cię do strony opcji z przyciskiem Drzemka u góry.

W przeglądarce Chrome w systemie Windows jest to jeszcze łatwiejsze. Po prostu kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę rozszerzenia przeglądarki. W menu dostępna jest opcja Odłóż na 1 godzinę.

Czy potrzebuję połączenia z Internetem, aby otrzymywać powiadomienia Pushbullet?

Tak! Powiadomienia są dostarczane na urządzenia natychmiast przez Internet, dlatego konieczne jest połączenie urządzenia z Internetem.

Znane ograniczenie: Prawdopodobnie się z tym nie spotkasz, ale wszystkie urządzenia i rozszerzenia przeglądarki będą zarządzane w ramach jednego konta Pushbullet. Oznacza to korzystanie tylko z jednego konta Google lub Facebook na raz.

Czy mogę dostosować tekst powiadomień?

Tak! Można to również zrobić w przypadku listów powiadamiających. Przeczytaj więcej o hakach WP Cerber .


I'm a team lead in Cerber Tech. I'm a software & database architect, WordPress - PHP - SQL - JavaScript developer. I started coding in 1993 on IBM System/370 (yeah, that was amazing days) and today software engineering at Cerber Tech is how I make my living. I've taught to have high standards for myself as well as using them in developing software solutions.

View Comments
There are currently no comments.