WordPress Security How To
WordPress Security How To
Posted By Gregory

Jak zatrzymać spamowe rejestracje użytkowników w WordPressie

Cerber Security posiada kilka funkcji antyspamowych i antybotowych, które można włączyć jednocześnie, aby zakończyć koszmar spamu rejestracyjnego.


English version: How to stop spam user registrations on your WordPress


Włącz silnik antyspamowy dla formularza rejestracyjnego

Najszybszym sposobem na powstrzymanie spamerów jest włączenie silnika antyspamowego dla formularza rejestracyjnego WordPress. Aby włączyć ochronę:

 1. Przejdź do strony administratora wtyczki Antyspam
 2. Włącz opcję Chroń formularz rejestracyjny za pomocą silnika wykrywania botów w sekcji Silnik antyspamowy Cerber
 3. Jeśli posiadasz osobny, niestandardowy formularz rejestracyjny lub wtyczkę członkowską, włącz opcję Chroń wszystkie formularze w serwisie za pomocą silnika detekcji botów
 4. Kliknij przycisk Zapisz zmiany

Zmień domyślny adres URL rejestracji i logowania

Następną rzeczą, którą musisz zrobić, to zmienić domyślny adres URL rejestracji WordPress na niestandardowy. Dzięki temu możesz blokować automatyczne ataki spamowe. Postępuj zgodnie z tym przewodnikiem: Niestandardowy adres URL logowania i rejestracji w WordPress .

Ustaw limit rejestracji użytkowników z jednego adresu IP

Trzecim krokiem jest ustawienie limitu liczby rejestracji użytkowników z jednego adresu IP. Domyślnie w ciągu jednej godziny z jednego adresu IP można zarejestrować trzy konta użytkowników. Ta funkcja jest dostępna w Cerber Security Pro .

 1. Przejdź do panelu administratora wtyczki
 2. Kliknij zakładkę Użytkownicy
 3. Wprowadź odpowiednie wartości w polach Limit rejestracji

Blokuj rejestracje nowych użytkowników z określonych krajów za pomocą zasad GEO

Reguły GEO oparte na krajach umożliwiają ustawienie listy krajów, z których użytkownicy mogą rejestrować się w WordPressie. Jeśli chcesz pozyskać nowych użytkowników tylko ze swojego kraju, jest to właściwy sposób. Reguły GEO są dostępne w Cerber Security Pro . Aby utworzyć listę krajów:

 1. Przejdź do strony administracyjnej Reguły bezpieczeństwa i kliknij kartę Kraje
 2. Kliknij Zarejestruj się na stronie.
 3. Utwórz listę krajów, klikając nazwę kraju w lewym oknie. Wybrane kraje są wymienione w prawym oknie.
 4. Po utworzeniu listy ustaw jej typ. Jeśli chcesz zezwolić na rejestrację nowych użytkowników z wybranej listy krajów, kliknij Wybrane kraje mogą rejestrować się w serwisie, inne kraje nie mają na to zgody . W przeciwnym razie, jeśli chcesz zablokować rejestrację, kliknij drugą opcję . Wybrane kraje nie mogą rejestrować się na stronie, inne kraje mogą to zrobić .
 5. Kliknij przycisk Zapisz wszystkie reguły .
Block user registrations on WordPress from specific countries with GEO rules

Block user registrations on WordPress from specific countries with GEO rules

Włącz reCAPTCHA dla formularza rejestracyjnego WordPress

Ostatnią, ale nie najmniej ważną opcją jest włączenie reCAPTCHA dla formularza rejestracyjnego WordPress. Zanim zaczniesz korzystać z reCAPTCHA na stronie internetowej, musisz uzyskać klucz witryny i tajny klucz na stronie Google. Aby otrzymać klucze musisz posiadać konto Google. Zarejestruj swoją witrynę i uzyskaj oba klucze tutaj: https://www.google.com/recaptcha/admin

Przeczytaj więcej: Jak skonfigurować reCAPTCHA do rejestracji w WordPress i WooCommerce, zresetować hasło i formularze logowania .

Jak chronić formularz kontaktowy na WordPressie

Silnik antyspamowy i wykrywający boty Cerber jest w stanie chronić praktycznie wszystkie formularze kontaktowe na stronie internetowej. Jest testowany z formularzami Caldera, formularzami grawitacyjnymi, formularzem kontaktowym 7, formularzami Ninja, formularzami Formidable, szybkim bezpiecznym formularzem kontaktowym, formularzem kontaktowym WPForms i formularzami WooCommerce.

Postępuj zgodnie z tym przewodnikiem: Jak zatrzymać przesyłanie spamu w formularzu WordPress .


I'm a team lead in Cerber Tech. I'm a software & database architect, WordPress - PHP - SQL - JavaScript developer. I started coding in 1993 on IBM System/370 (yeah, that was amazing days) and today software engineering at Cerber Tech is how I make my living. I've taught to have high standards for myself as well as using them in developing software solutions.

View Comments
There are currently no comments.