Help

Moja niestandardowa strona 404 nie działa


English version: My custom 404 page does not work


Podczas konfigurowania sposobu, w jaki WP Cerber blokuje nieautoryzowany dostęp do domyślnej strony logowania i pulpitu nawigacyjnego WordPress, możesz wybrać sposób renderowania stron 404 dla tych lokalizacji. Może to być prosta, zwykła strona 404 lub niestandardowa strona 404 stylizowana i renderowana przez aktywny motyw lub wizualny program do tworzenia stron WordPress.

Niestety, nie wszystkie strony 404 generowane przez wizualne narzędzia do tworzenia stron są kompatybilne z WP Cerber. W takich przypadkach jedyną opcją, jaką masz, jest wybranie „Wyświetl prostą stronę 404”. Zrób to w sekcji „Ustawienia specyficzne dla witryny” znajdującej się w zakładce „Ustawienia główne”.

Ta strona nie jest elegancka, jak może być w przypadku renderowania jej przez Twój motyw, ale w zdecydowanej większości przypadków WP Cerber renderuje strony 404 dla botów i cyberprzestępców, gdy próbują uzyskać dostęp do zabronionych obszarów w Twojej witrynie. Dzięki odpowiedniej nawigacji i menu w witrynie Twoi klienci i odwiedzający witrynę nigdy nie zobaczą tej strony 404 lub zobaczą ją w rzadkich przypadkach.

Dlaczego prosta strona 404 jest lepsza

Korzystanie z podstawowej strony 404 jest lepszą opcją pod względem wydajności, gdy Twoja witryna jest atakowana.

Jeśli chodzi o renderowanie fantazyjnej strony 404 dla przypadkowo zagubionego gościa, nie zużywa to dużo zasobów serwera, ponieważ odwiedzający nie gubią się cały czas. Mamy jednak inną sytuację, gdy witryna jest celem masowego ataku hakerów z licznymi złośliwymi żądaniami.

Na przykład atak siłowy lub odmowa usługi . Dla każdego z tych żądań WP Cerber ładuje twój aktywny motyw WordPress i, jeśli jest zainstalowany, wizualny program do tworzenia stron tylko po to, aby wyrenderować fantazyjną stronę 404 i pokazać ją cyberprzestępcom i atakującym botom. Te próby włamania się do Twojej witryny mogą łatwo rzucić serwer WWW na kolana.

Kolejną zaletą korzystania z prostych stron 404 jest większe bezpieczeństwo, ponieważ utrudnia atakującym uzyskanie informacji o tym, jakie dokładnie oprogramowanie i mechanizmy bezpieczeństwa są używane na stronie internetowej i jak je obejść w mniej skomplikowany sposób.

Dlatego we wszystkich naszych projektach internetowych konfigurujemy WP Cerber tak, aby korzystał z prostej strony 404.


I'm a team lead in Cerber Tech. I'm a software & database architect, WordPress - PHP - SQL - JavaScript developer. I started coding in 1993 on IBM System/370 (yeah, that was amazing days) and today software engineering at Cerber Tech is how I make my living. I've taught to have high standards for myself as well as using them in developing software solutions.

View Comments
There are currently no comments.