Help

Mój zwyczaj 404 strona nie działa


English version: My custom 404 page does not work


Po skonfigurowaniu sposobu, w jaki WP Cerber blokuje nieautoryzowany dostęp do domyślnej strony logowania i pulpitu nawigacyjnego WordPress, możesz wybrać sposób renderowania stron 404 dla tych lokalizacji. Może to być prosta, zwykła strona 404 lub niestandardowa strona 404 ze stylem i renderowaniem przez aktywny motyw, a nawet wizualny program do tworzenia stron WordPress.

Niestety, nie wszystkie strony 404 wygenerowane przez wizualne narzędzia do tworzenia stron są zgodne z WP Cerber. W takich przypadkach jedyną dostępną opcją jest wybranie „Wyświetl prostą stronę 404”. Ta strona nie jest elegancka, jak może być w przypadku renderowania jej przez Twój motyw, ale w zdecydowanej większości przypadków WP Cerber renderuje strony 404 dla botów i cyberprzestępców, gdy próbują uzyskać dostęp do zabronionych obszarów w Twojej witrynie. Przy odpowiedniej nawigacji i menu w witrynie Twoi klienci i odwiedzający witrynę nigdy nie zobaczą tej strony 404 ani nie zobaczą jej rzadko.

Dlaczego prosta strona 404 jest lepsza

Korzystanie z podstawowej strony 404 jest lepszą opcją pod względem wydajności, gdy witryna jest atakowana. Jeśli chodzi o renderowanie wymyślnej strony 404 dla okazjonalnie zagubionego gościa, nie zużywa to dużo zasobów serwera, ponieważ odwiedzający nie gubią się cały czas.

Z inną sytuacją mamy jednak do czynienia, gdy witryna jest celem masowego ataku hakerów z wieloma złośliwymi żądaniami. Na przykład brutalna siła lub atak typu „odmowa usługi” . Dla każdego z tych żądań WP Cerber ładuje aktywny motyw WordPress i, jeśli jest zainstalowany, wizualny kreator stron, aby wyrenderować wymyślną stronę 404 i pokazać ją cyberprzestępcom i atakującym botom. Te próby włamania się do Twojej witryny mogą z łatwością powalić serwer WWW na kolana.

Kolejną zaletą korzystania z prostych stron 404 jest większe bezpieczeństwo, ponieważ utrudnia to atakującym uzyskanie informacji o tym, jakie dokładnie oprogramowanie i mechanizmy bezpieczeństwa są używane w witrynie i jak je ominąć w mniej skomplikowany sposób.

Dlatego dla wszystkich naszych projektów internetowych konfigurujemy WP Cerber do korzystania z prostej strony 404.


I'm a team lead in Cerber Tech. I'm a software & database architect, WordPress - PHP - SQL - JavaScript developer. I started coding in 1993 on IBM System/370 (yeah, that was amazing days) and today software engineering at Cerber Tech is how I make my living. I've taught to have high standards for myself as well as using them in developing software solutions.

View Comments
There are currently no comments.