WordPress Security How To
WordPress Security How To

Jak złapać botów i robotów z listy zakazanych logowań

Cerber używa listy zabronionych nazw użytkowników, aby wzmocnić ochronę poprzez łapanie botów i hakerów


English version: How to catch bots and robots with a list of prohibited logins


Jak już wiesz, istnieje mała, ale użyteczna funkcja, która wywołuje listę zabronionych loginów / nazw użytkowników . Jest to rozdzielona przecinkami lista nazw użytkowników, których nie chcesz używać w swojej witrynie w żadnych okolicznościach. To jest to? Nie, w dodatku WP Cerber Security nie ma funkcji „just in case”. Ale w jaki sposób Cerber wykorzystuje loginy z listy, aby wzmocnić ochronę? Przede wszystkim wtyczka wykonuje następujące czynności.

  • Logowanie lub rejestracja z zabronioną nazwą użytkownika lub nazwą użytkownika zgodną ze wzorem REGEX jest niedozwolona.
  • Próba zalogowania się przy użyciu zabronionej nazwy użytkownika zostanie odrzucona, a adres IP zostanie zablokowany.

Co najważniejsze, użycie listy zabronionych loginów i niestandardowego adresu URL logowania razem pomaga w tym, aby wtyczka była inteligentna i łatwo wykrywała i łapała boty / roboty / hakerów.

Jeśli twoja lista jest nadal pusta, na pewno musisz umieścić na tej liście następujące (często używane przez boty i hakerów) nazwy użytkowników: admin, administrator, manager, edytor, użytkownik, demo, test .

Od wersji 5.8.6 można używać wyrażeń regularnych (REGEX) na liście zabronionych nazw użytkowników. Określ tyle wzorów, ile potrzebujesz. Aby określić wzór REGEX, zawiń wzór w dwóch ukośnikach, takich jak /admin.*/. Wszystkie porównania nie uwzględniają wielkości liter.

Przeczytaj więcej, jak utworzyć kolejną pułapkę z niestandardowym adresem URL logowania .


I'm a team lead in Cerber Tech. I'm a software & database architect, WordPress - PHP - SQL - JavaScript developer. I started coding in 1993 on IBM System/370 (yeah, that was amazing days) and today software engineering at Cerber Tech is how I make my living. I've taught to have high standards for myself as well as using them in developing software solutions.

View Comments