Security Blog
Posted By Gregory

WordPress 4.7.1 – kwestie bezpieczeństwa osiem zostały ustalone


English version: WordPress 4.7.1 – eight security issues have been fixed


Czas na aktualizację! Zgodnie z raportami WordPress 4.7 i wcześniejsze dotyczyło ośmiu problemów bezpieczeństwa, a teraz są one naprawione

  1. Zdalne wykonanie kodu (RCE) w PHPMailer – Wydaje się, że żaden konkretny problem nie wpływa na WordPressa ani żadną z głównych wtyczek, które badaliśmy, ale z powodu dużej ostrożności, zaktualizowaliśmy PHPMailera w tej wersji. Ten problem został zgłoszony PHPMailerowi przez Dawida Golunskiego i Paula Buonopane .
  2. Interfejs API REST udostępnił dane użytkownika dla wszystkich użytkowników, którzy napisali post typu publicznego. WordPress 4.7.1 ogranicza to tylko do wysyłania typów, które określają, że powinny być wyświetlane w interfejsie API REST. Zgłaszane przez Krogsgarda i Chrisa Jean .
  3. update-core.php krzyżowe (XSS) za pośrednictwem nazwy wtyczki lub nagłówka wersji w update-core.php . Raportowany przez Dominika Schillinga z zespołu bezpieczeństwa WordPress.
  4. Pomijanie fałszowania żądań krzyżowych (CSRF) przez przesyłanie pliku Flash. Zgłoszone przez Abdullaha Hussama .
  5. Cross-site scripting (XSS) za pośrednictwem nazwy tematu. Zgłoszone przez Mehmeta Ince'a .
  6. Wyślij pocztą e-mail sprawdza adres mail.example.com jeśli ustawienia domyślne nie zostaną zmienione. Zgłoszony przez Johna Blackbourna z zespołu bezpieczeństwa WordPress.
  7. W trybie ułatwień dostępu do edycji widgetów wykryto fałszowanie żądań krzyżowych (CSRF). Zgłoszone przez Ronniego Skansinga .
  8. Słabe bezpieczeństwo kryptograficzne dla wielostanowiskowego klucza aktywacyjnego. Zgłoszone przez Jacka .

I'm a team lead in Cerber Tech. I'm a software & database architect, WordPress - PHP - SQL - JavaScript developer. I started coding in 1993 on IBM System/370 (yeah, that was amazing days) and today software engineering at Cerber Tech is how I make my living. I've taught to have high standards for myself as well as using them in developing software solutions.

View Comments
There are currently no comments.