Releases
Releases
Posted By Gregory

WP Cerber Security 9.5.3


English version: WP Cerber Security 9.5.3


Ponieważ narzędzia do kodowania AI, takie jak ChatGPT, rewolucjonizują krajobraz technologiczny i stają się wszechobecne, utrzymanie solidnych zabezpieczeń WordPressa staje się coraz ważniejsze. Aby chronić się przed pojawiającymi się zagrożeniami wynikającymi z powszechnego stosowania złośliwego oprogramowania generowanego przez sztuczną inteligencję, konieczne jest aktualizowanie arsenału zabezpieczeń WordPress.

Zależy nam na ciągłym rozwijaniu i ulepszaniu algorytmów WP Cerber, zapewniając, że skutecznie wykrywają i neutralizują pojawiające się zagrożenia. Na początku tego miesiąca ogłosiliśmy pierwszy w swoim rodzaju program nagród za błędy w ekosystemie wtyczek WordPress, który nagradza badacza bezpieczeństwa premią w wysokości 1000 USD, jeśli znajdzie lukę w zabezpieczeniach WP Cerber. Wzywamy innych dostawców, aby poszli za naszym przykładem.

Włącz automatyczne aktualizacje lub zainstaluj WP Cerber, jeśli nie masz go na swojej stronie.

Ulepszenia skanera integralności

WP Cerber używa własnego katalogu do przechowywania plików poddanych kwarantannie, dzienników diagnostycznych oraz plików tymczasowych utworzonych i usuniętych przez skaner integralności i złośliwego oprogramowania . Domyślnie ten katalog jest tworzony jako ukryty podkatalog w katalogu przesyłania WordPress i jest chroniony przez plik .htaccess. Opcjonalnie możesz zmienić jego lokalizację i przenieść w bezpieczniejsze miejsce, używając stałej PHP CERBER_FOLDER_PATH .

Czytaj więcej: Zmiana lokalizacji katalogu WP Cerber .

Ulepszenia rejestrowania ruchu i aktywności

  • Jeśli w ustawieniach Inspektora ruchu włączono zapisywanie pól żądań, ładunek JSON interfejsu API REST i inne żądania są również dekodowane i zapisywane w dzienniku ruchu na żywo . Dane te można przeszukiwać za pomocą wyszukiwania zaawansowanego.
  • Filtr Przesłania formularzy , znajdujący się na karcie Ruch na żywo , odfiltrowuje konwencjonalne przesłania formularzy i nie uwzględnia już żądań interfejsu API REST. Aby wyświetlić formularze przesłane za pośrednictwem interfejsu API REST, użyj zamiast tego filtra interfejsu API REST.
  • Plik eksportu aktywności zawiera teraz nową kolumnę „Według użytkownika”, która zawiera identyfikator użytkownika, który zainicjował zdarzenie wiersza.
  • Nazwy plików eksportowych generowanych przez WP Cerber są teraz ujednolicone i zawierają adres URL witryny, co ułatwia identyfikację, z której strony plik został pobrany.

Niewielkie zmiany

  • Wiele optymalizacji i ulepszeń stylów CSS oraz układu stron administracyjnych WP Cerber.
  • Zapobiegaj zniszczeniu układu i stylu stron administracyjnych WP Cerber przez Jetpack Asset CDN.
  • Ulepszona kompatybilność z PHP 8.

I'm a team lead in Cerber Tech. I'm a software & database architect, WordPress - PHP - SQL - JavaScript developer. I started coding in 1993 on IBM System/370 (yeah, that was amazing days) and today software engineering at Cerber Tech is how I make my living. I've taught to have high standards for myself as well as using them in developing software solutions.

View Comments
There are currently no comments.