Releases
Releases
Posted By Gregory

WP Cerber Security 9.5.3


English version: WP Cerber Security 9.5.3


Dzięki narzędziom do kodowania AI, takim jak ChatGPT, które zrewolucjonizowały krajobraz technologiczny i stały się wszechobecne, utrzymanie solidnego bezpieczeństwa WordPress staje się coraz ważniejsze. Aby bronić się przed pojawiającymi się zagrożeniami wynikającymi z powszechnego stosowania złośliwego oprogramowania generowanego przez sztuczną inteligencję, konieczne jest aktualizowanie arsenału zabezpieczeń WordPress.

Dokładamy wszelkich starań, aby stale rozwijać i ulepszać algorytmy WP Cerber, zapewniając skuteczne wykrywanie i neutralizowanie pojawiających się zagrożeń. Na początku tego miesiąca ogłosiliśmy pierwszy w swoim rodzaju program nagród za błędy w ekosystemie wtyczek WordPress, który nagradza badacza bezpieczeństwa premią w wysokości 1000 USD, jeśli znajdzie lukę w WP Cerber. Wzywamy innych dostawców do pójścia w nasze ślady.

Włącz automatyczne aktualizacje lub zainstaluj WP Cerber, jeśli nie masz go na swojej stronie.

Ulepszenia skanera integralności

WP Cerber używa własnego katalogu do przechowywania plików poddanych kwarantannie, dzienników diagnostycznych i plików tymczasowych tworzonych i usuwanych przez skaner integralności i złośliwego oprogramowania . Domyślnie ten katalog jest tworzony jako ukryty podkatalog w katalogu pobierania WordPress i jest chroniony przez plik .htaccess. Opcjonalnie możesz zmienić jego lokalizację i przenieść w bezpieczniejsze miejsce, używając stałej PHP CERBER_FOLDER_PATH .

Czytaj więcej: Zmiana lokalizacji katalogu WP Cerber .

Ulepszenia rejestrowania ruchu i aktywności

  • Gdy zapisywanie pól żądań jest włączone w ustawieniach Traffic Inspector , ładunek JSON interfejsu API REST i inne żądania są również dekodowane i zapisywane w dzienniku ruchu na żywo . Te dane można przeszukiwać za pomocą Wyszukiwania zaawansowanego.
  • Filtr Przesłane formularze , znajdujący się na karcie Aktywny ruch , odfiltrowuje konwencjonalne przesyłanie formularzy i nie obejmuje już żądań REST API. Aby przeglądać formularze przesłane przez REST API, zamiast tego użyj filtru REST API.
  • Plik eksportu działań zawiera teraz nową kolumnę „Według użytkownika”, która zawiera identyfikator użytkownika, który zainicjował zdarzenie wiersza.
  • Nazwy plików eksportu generowanych przez WP Cerber są teraz ujednolicone i zawierają adres URL witryny, co ułatwia identyfikację witryny, z której plik został pobrany.

Niewielkie zmiany

  • Wiele optymalizacji i ulepszeń stylów CSS oraz układu stron administracyjnych WP Cerber.
  • Zapobiegaj niszczeniu układu i stylu stron administracyjnych WP Cerber przez Asset CDN firmy Jetpack.
  • Ulepszona kompatybilność z PHP 8.

I'm a team lead in Cerber Tech. I'm a software & database architect, WordPress - PHP - SQL - JavaScript developer. I started coding in 1993 on IBM System/370 (yeah, that was amazing days) and today software engineering at Cerber Tech is how I make my living. I've taught to have high standards for myself as well as using them in developing software solutions.

View Comments
There are currently no comments.