Security Blog
Posted By Gregory

Dowiedz się więcej o adresie IP intruza

Uzyskanie dodatkowych informacji o określonym adresie IP z rejestru w celu ustalenia kraju, nadużycia e-mail i innych szczegółów dotyczących intruza


English version: Know more about intruder’s IP


Aby włączyć pobieranie, zaznacz opcję: Drąż adres IP.

Aby wyświetlić informacje, kliknij określony adres IP na karcie Aktywność.

Information about IP address

Information about the IP address noted with prohibited activity

Szczegóły techniczne

Aby uzyskać dodatkowe informacje, takie jak informacje o kraju, firmie, sieci i nadużyciach, WP Cerber wykorzystuje zapytania do ograniczonego zestawu zewnętrznych serwerów WHOIS , które są utrzymywane przez odpowiedni Rejestr. Wszystkie rejestry są akredytowane przez ICANN , więc nie ma powodów do obaw o bezpieczeństwo. Pobrane informacje nie są przechowywane w bazie danych, ale buforowane przez 24 godziny, aby uniknąć nadmiernych żądań i uzyskać szybszą odpowiedź. Podczas analizowania odpowiedzi serwera WHOIS WP Cerber próbuje znaleźć kraj i adres e-mail dotyczący nadużyć oraz sprawić, by można go było kliknąć. Pozwala to szybko wysłać zgłoszenie nadużycia, jeśli chcesz.

Lista wszystkich rejestrów i serwerów WHOIS dla IPv4

Uwaga: w przypadku powolnego hostingu, zwłaszcza hostingu współdzielonego, żądania mogą chwilę potrwać.

Rozwiązywanie problemów

Na karcie Aktywność zobaczysz komunikat: WHOIS: Użytkownik zablokował żądania przez HTTP .

Oznacza to, że wychodzące żądania HTTP są blokowane za pomocą dyrektywy WP_HTTP_BLOCK_EXTERNAL w pliku wp-config.php. Aby wszystko działało, musisz dodać następną linię do pliku wp-config.php:

 define('WP_ACCESSIBLE_HOSTS', 'rest.db.ripe.net');

Na karcie Aktywność zobaczysz komunikat: WHOIS: Upłynął limit czasu połączenia (whois.iana.org).

Oznacza to, że wychodzące żądania WHOIS zostały zablokowane przez Twojego dostawcę usług hostingowych lub jakiś moduł bezpieczeństwa na Twoim serwerze (np. zaporę sieciową). Protokół WHOIS jest protokołem opartym na protokole TCP, zaprojektowanym do pracy na porcie 43. Upewnij się więc, że port 43 jest osiągalny z twojego serwera sieciowego za pomocą protokołu TCP, a proces Apache może ustanowić połączenie wychodzące z portem TCP 43.


I'm a team lead in Cerber Tech. I'm a software & database architect, WordPress - PHP - SQL - JavaScript developer. I started coding in 1993 on IBM System/370 (yeah, that was amazing days) and today software engineering at Cerber Tech is how I make my living. I've taught to have high standards for myself as well as using them in developing software solutions.

View Comments