Security Blog
Security Blog

Inspektor wtyczek

Specjalna wtyczka WordPress wykrywa możliwe problemy związane z bezpieczeństwem i prywatnością we wtyczkach zainstalowanych na Twojej stronie


English version: Plugin Inspector


Chcesz dowiedzieć się więcej o wtyczkach, które zainstalowałeś na swoim blogu?

Wtyczka Plugin Inspector to łatwy sposób na sprawdzenie wtyczek zainstalowanych w WordPressie i upewnienie się, że wtyczki nie korzystają z przestarzałych funkcji WordPress i niektórych niebezpiecznych funkcji, takich jak eval, base64_decode, system, exec itp. Niektóre z tych funkcji mogą zostać użyte do załadowania złośliwy kod (malware) ze źródła zewnętrznego bezpośrednio do serwisu lub bazy danych WordPress.

Cechy

  • Skanuje wtyczki w poszukiwaniu przestarzałych funkcji WordPress
  • Skanuje wtyczki pod kątem niebezpiecznych funkcji, takich jak eval, base64_decode, system, exec itp.
  • Sprawdza wtyczki, aby znaleźć luki wymienione w bazie danych podatności WPScan
  • Piękna przeglądarka kodu źródłowego z podświetlaniem

Inspektor wtyczek umożliwia wyświetlenie wszystkich przestarzałych funkcji wraz ze ścieżką, numerem wiersza, nazwą funkcji przestarzałej i nową zalecaną funkcją do użycia. Kontrole przeprowadzane są za pośrednictwem prostej strony administracyjnej, a wszystkie wyniki są wyświetlane jednocześnie. Jest to bardzo przydatne dla twórców wtyczek i każdego, kto chce dowiedzieć się więcej o zainstalowanych wtyczkach.

Cały kod korzystający z przestarzałych funkcji powinien zostać przekonwertowany w celu użycia jego zamiennika, jeśli taki istnieje. Ponieważ przestarzałe funkcje nie są już obsługiwane i mogą zostać usunięte z przyszłych wersji WordPressa.

Plugin Inspector has found vulnerability

Plugin Inspector has found vulnerability

Pobierz Inspektora wtyczek z WordPress.org

I'm a team lead in Cerber Tech. I'm a software & database architect, WordPress - PHP - SQL - JavaScript developer. I started coding in 1993 on IBM System/370 (yeah, that was amazing days) and today software engineering at Cerber Tech is how I make my living. I've taught to have high standards for myself as well as using them in developing software solutions.

View Comments
There are currently no comments.