WordPress Security How To

Usuwanie złośliwego oprogramowania bez płacenia ani grosza


English version: Removing malware without paying a dime


Jeśli odkryłeś, że Twoja witryna jest zainfekowana złośliwym oprogramowaniem, masz wiele możliwości jej usunięcia. Większość z nich jest płatna, ale jedna z nich jest bezpłatna. To nic nie kosztuje, jeśli chcesz to zrobić samodzielnie, postępując zgodnie z tym przewodnikiem.

Należy zauważyć, że to podejście pomoże usunąć wiele typów złośliwego oprogramowania WordPress, ale może się nie powieść w przypadku złożonej infekcji lub jeśli złośliwe oprogramowanie znajduje się w treści HTML Twojej witryny. Niektóre złośliwe oprogramowanie można usunąć tylko za pomocą eksportu cyberbezpieczeństwa. Z naszych statystyk wynika, że około 50% współczesnego złośliwego oprogramowania można usunąć ręcznie bez specjalistycznej wiedzy. To znaczy, że warto spróbować.

Podejście to jest dostarczane bez jakiejkolwiek gwarancji, wyraźnej lub dorozumianej. Używaj na własne ryzyko.

Jak ręcznie usunąć złośliwe oprogramowanie

  1. Zmień hasła do wszystkich kont administratorów w serwisie
  2. Ponownie zainstaluj (przywróć) pliki WordPress.
  3. Usuń wszystkie nieaktywne wtyczki i motywy.
  4. Ponownie zainstaluj wszystkie komercyjne wtyczki i motywy, rozpakowując świeżo pobrane wersje ze stron internetowych dostawców, na których je kupiłeś. Nie dezaktywuj wtyczek ani motywów ani nie usuwaj istniejących plików. Musisz rozpakować archiwum z wtyczką lub motywem i zastąpić istniejące pliki za pomocą FTP lub menedżera plików w panelu sterowania hostingu.
  5. Ponownie zainstaluj wszystkie bezpłatne wtyczki i motywy, rozpakowując świeżo pobrane wersje z repozytorium wordpress.org. Nie dezaktywuj wtyczek ani motywów ani nie usuwaj istniejących plików. Musisz rozpakować archiwum z wtyczką lub motywem i zastąpić istniejące pliki za pomocą FTP lub menedżera plików w panelu sterowania hostingu.
  6. Zainstaluj darmową wersję wtyczki WP Cerber z wordpress.org
  7. Uruchom narzędzie do sprawdzania integralności i skaner złośliwego oprogramowania. Po zakończeniu skanowania usuń wszystkie nienadzorowane pliki w wynikach skanowania.
  8. Usuń wszystkie „zerowane” wtyczki i motywy (wersje oprogramowania komercyjnego na licencji GPL), ponieważ w wielu przypadkach ich kod został zmieniony i zawiera złośliwe oprogramowanie.

Przeczytaj więcej: Co zrobić, jeśli Twoja witryna WordPress została zhakowana.


I'm a team lead in Cerber Tech. I'm a software & database architect, WordPress - PHP - SQL - JavaScript developer. I started coding in 1993 on IBM System/370 (yeah, that was amazing days) and today software engineering at Cerber Tech is how I make my living. I've taught to have high standards for myself as well as using them in developing software solutions.

View Comments
There are currently no comments.