WordPress Security How To

Usuwanie złośliwego oprogramowania bez płacenia ani grosza


English version: Removing malware without paying a dime


Jeśli okaże się, że Twoja witryna jest zainfekowana złośliwym oprogramowaniem, masz wiele możliwości jej usunięcia. Większość z nich jest płatna, ale jeden jest bezpłatny. To nic nie kosztuje, jeśli chcesz to zrobić samodzielnie, postępując zgodnie z tym przewodnikiem.

Należy zauważyć, że takie podejście pomoże usunąć wiele typów złośliwego oprogramowania WordPress, ale może się nie powieść w przypadku złożonej infekcji lub jeśli złośliwe oprogramowanie znajduje się w treści HTML Twojej witryny. Niektóre złośliwe oprogramowanie można usunąć tylko przez eksport cyberbezpieczeństwa. Na podstawie naszych statystyk około 50% współczesnego złośliwego oprogramowania można usunąć ręcznie bez wiedzy eksperta. To znaczy, że warto spróbować.

Podejście jest dostarczane bez jakiejkolwiek gwarancji, wyraźnej lub dorozumianej. Używaj na własne ryzyko.

Jak ręcznie usunąć złośliwe oprogramowanie

  1. Ponownie zainstaluj (przywróć) pliki WordPress.
  2. Usuń wszystkie nieaktywne wtyczki i motywy.
  3. Zainstaluj ponownie wszystkie komercyjne wtyczki i motywy, rozpakowując świeżo pobrane wersje ze stron internetowych dostawców, na których je kupiłeś. Nie dezaktywuj wtyczek ani motywów, ani nie usuwaj istniejących plików. Musisz rozpakować archiwum za pomocą wtyczki lub motywu i nadpisać istniejące pliki za pomocą FTP lub menedżera plików w panelu sterowania hostingu.
  4. Zainstaluj ponownie wszystkie bezpłatne wtyczki i motywy, rozpakowując świeżo pobrane wersje z repozytorium wordpress.org. Nie dezaktywuj wtyczek ani motywów, ani nie usuwaj istniejących plików. Musisz rozpakować archiwum za pomocą wtyczki lub motywu i nadpisać istniejące pliki za pomocą FTP lub menedżera plików w panelu sterowania hostingu.
  5. Zainstaluj bezpłatną wersję wtyczki WP Cerber ze strony wordpress.org
  6. Uruchom narzędzie do sprawdzania integralności i skaner złośliwego oprogramowania. Po zakończeniu skanowania usuń wszystkie nienadzorowane pliki z wyników skanowania.
  7. Rozważ usunięcie wszystkich pustych wtyczek i motywów (wersje oprogramowania komercyjnego na licencji GPL), ponieważ w wielu przypadkach ich kod został zmieniony i zawiera złośliwe oprogramowanie.

I'm a team lead in Cerber Tech. I'm a software & database architect, WordPress - PHP - SQL - JavaScript developer. I started coding in 1993 on IBM System/370 (yeah, that was amazing days) and today software engineering at Cerber Tech is how I make my living. I've taught to have high standards for myself as well as using them in developing software solutions.

View Comments
There are currently no comments.