Security Blog
Security Blog

Krótko o inspektorze ruchu

Traffic Inspector to wyrafinowana zapora sieciowa (WAF) uwzględniająca kontekst, która chroni WordPressa, analizując i blokując złośliwe żądania HTTP


English version: Traffic Inspector in a nutshell


Traffic Inspector analizuje przychodzące żądania HTTP, rozpoznaje podejrzane i blokuje je, zanim mogą zaszkodzić Twojej witrynie. Ten algorytm bezpieczeństwa jest domyślnie włączony iw zdecydowanej większości przypadków nie wymaga konfiguracji.

Gdy Traffic Inspector jest włączony, zapora sieciowa analizuje i blokuje złośliwe i potencjalnie szkodliwe żądania. Są to między innymi wysyłanie formularzy, żądania z parametrami GET i POST, żądania do skryptów PHP.

Jeśli zapora wykryje złośliwe lub potencjalnie szkodliwe żądanie, WP Cerber blokuje adres IP, przetwarzanie żądania zostaje przerwane i generowana jest odpowiedź 403 Access Forbidden. Takie zdarzenia są rejestrowane w dzienniku aktywności, a jeśli włączone jest rejestrowanie ruchu , szczegóły żądania są rejestrowane w dzienniku ruchu na żywo.

Niewielki lub żaden narzut na wydajność

WP Cerber został zaprojektowany z myślą o wydajności i bezpieczeństwie. Zapora ogniowa WP Cerber nie spowalnia wydajności WordPressa i nie wpływa na ranking SEO Twojej witryny, a także na indeksowanie wyszukiwarek, ponieważ zapora ogniowa nie sprawdza i nie blokuje zwykłych żądań do zwykłych stron WordPress, które przeglądarki odwiedzających lub przeszukują robią to gąsienice silników.

Jakie żądania nie są sprawdzane i nie są blokowane

  1. Żądania pochodzące z adresów IP znajdujących się na białej liście dostępu , jeśli włączone jest korzystanie z białej listy dostępu
  2. Żądania umieszczone na białej liście w polu Ustawienie białej listy żądań
  3. Żądania do zwykłych stron WordPress, postów, kategorii i tagów

Jak wykluczyć określone wnioski z kontroli?

Czasami, zwłaszcza gdy masz dostosowane środowisko WordPress lub masz wtyczkę, która wykorzystuje określony interfejs API, może być konieczne zezwolenie na dostęp do określonego skryptu PHP bez kontroli przez zaporę ogniową. W takim przypadku, jeśli wtyczka rozpoznaje i oznacza uzasadnione żądanie jako „Sonda w poszukiwaniu podatnego na ataki kodu”, należy skonfigurować wyjątek.

Przeczytaj więcej: Otrzymuję komunikat „Sonda w poszukiwaniu podatnego na ataki kodu” .

Alternatywnie możesz zezwolić na wszystkie żądania z określonego adresu IP:

  1. Dodaj adres IP, któremu ufasz, do Białej listy dostępu IP
  2. Przejdź do strony Ustawienia inspektora ruchu i włącz opcję Użyj białej listy dostępu IP

Jak…

Jak wyłączyć Inspektora ruchu

Aby całkowicie wyłączyć inspekcję, przejdź do strony Ustawienia Inspektora ruchu i wyłącz opcję Włącz inspekcję ruchu . Uwaga: nie jest to zalecane, w ten sposób wyłączasz niezbędną warstwę ochronną dla swojego WordPressa. Jeśli napotkasz problem ze skryptem php, użyj ustawienia białej listy żądań , jak opisano powyżej.

Sprawdź inne instrukcje dotyczące zabezpieczeń WordPress


I'm a team lead in Cerber Tech. I'm a software & database architect, WordPress - PHP - SQL - JavaScript developer. I started coding in 1993 on IBM System/370 (yeah, that was amazing days) and today software engineering at Cerber Tech is how I make my living. I've taught to have high standards for myself as well as using them in developing software solutions.

View Comments