Help
Posted By Gregory

Otrzymuję komunikat „Sonda w poszukiwaniu podatnego na ataki kodu”


English version: I’m getting “Probing for vulnerable code”


Podczas normalnej pracy zapora sieciowa WP Cerber sprawdza wszystkie żądania przychodzące do Twojej witryny i blokuje podejrzane i szkodliwe. To normalne, że żądania są oznaczone jako „Sonda w poszukiwaniu podatnego na ataki kodu”. Obecnie występują one regularnie i oznaczają, że zapora sieciowa rozpoznała żądanie jako złośliwe i je odrzuciła. Możesz je zobaczyć, gdy boty i cyberprzestępcy skanują Twoją witrynę w poszukiwaniu naruszeń i luk w zabezpieczeniach wtyczek i motywów.

W rzadkich przypadkach zapora może błędnie blokować uzasadnione żądania. Jeśli napotkasz problem z uzyskaniem wielu zdarzeń „Wyszukiwanie podatnego kodu” dla określonego adresu URL, a to zachowanie wpływa na niektóre funkcje witryny, ten artykuł pomoże Ci szybko rozwiązać ten problem.

Zwykle możesz natknąć się na taką sytuację, jeśli używasz wtyczki WordPress z wadliwym kodem lub jeśli aktywny motyw WordPress dodaje zniekształcone linki do publicznych stron Twojej witryny. W rzadkich przypadkach może się to zdarzyć, jeśli Twoja witryna została przeniesiona z zestawu starych stron PHP do WordPress i masz reguły przekierowania, które przekierowują odwiedzających i wyszukiwarki do nowych stron internetowych w Twojej nowej witrynie.

Istnieją dwa proste sposoby rozwiązania tego problemu

  1. Możesz zezwolić żądaniom do określonego adresu URL na obejście reguł bezpieczeństwa Traffic Inspector .
  2. Możesz zezwolić żądaniom z adresów IP umieszczonych na białej liście na omijanie reguł bezpieczeństwa Traffic Inspector .

Uwaga: nie musisz nic robić, jeśli te zablokowane żądania są generowane przez Googlebota lub inne roboty indeksujące i boty indeksujące, ponieważ te blokady nie uniemożliwiają wyszukiwarkom przeszukiwania i indeksowania normalnych stron internetowych.

Jak wykluczyć żądania z kontroli, określając adres URL

Aby wykluczyć żądania kierowane do określonego adresu URL w Twojej witrynie z inspekcji, użyj pola Ustawienia białej listy żądań , które znajduje się na stronie administratora ustawień Inspektora ruchu.

W tym polu należy wpisać ciąg zapytania bez domeny serwisu i parametrów ciągu zapytania (parametry GET). Innymi słowy, musisz wziąć fragment adresu URL, który zaczyna się zaraz po nazwie domeny witryny i kończy się znakiem zapytania, jeśli jest obecny. Możesz określić tyle wyjątków (jeden na wiersz), ile potrzebujesz.

Spójrz na ten przykład. Na przykład musisz wykluczyć z kontroli wszystkie żądania z prawidłowym adresem URL, takim jak ten: https://wpcerber.com /some-path/some-script.php ?something=123 . W takim przypadku musisz dodać następujący ciąg: /some-path/some-script.php do pola Request whitelist .

Configuring exceptions for Traffic Inspector's WordPress firewall

Configuring exceptions in the Traffic Inspector’s WordPress firewall settings

Biała lista żądań obsługuje wyrażenia regularne (REGEX). Aby określić wzorzec REGEX, umieść go w dwóch nawiasach klamrowych { }. Określ każdy wzór w osobnej linii.

Na przykład, aby wykluczyć wszystkie żądania do wszystkich stron z rozszerzeniem .shtml , wpisz ten ciąg znaków: {.+\.shtml$} . Aby wykluczyć wszystkie żądania do starych stron internetowych z rozszerzeniem .php , wprowadź ten ciąg: {.+\.php$}

Uwaga na temat ucieczki: jeśli używasz znaku ukośnika / w swoim wyrażeniu regularnym, musisz uciec od niego ukośnikiem odwrotnym \ w ten sposób: \/

Jak wykluczyć żądania z kontroli, dodając adres IP do białej listy

Zamiast umieszczać na białej liście określony adres URL, możesz zezwolić i wykluczyć z kontroli wszystkie żądania z określonego adresu IP lub sieci. Możesz to zrobić w dwóch prostych krokach:

  1. Dodaj adres IP lub zaufaną sieć do białej listy dostępu IP
  2. Przejdź do strony Ustawienia inspektora ruchu i włącz opcję Użyj białej listy dostępu IP

Dlaczego widzisz komunikat „Sonda w poszukiwaniu podatnego na ataki kodu”

Żądanie zostało sprawdzone i zidentyfikowane jako szkodliwe dla WordPress przez zaporę sieciową (WAF) firmy Cerber o nazwie Traffic Inspector .

Czym w ogóle jest WP Cerber Security? Jest to kompletne i zawsze ulepszane rozwiązanie bezpieczeństwa dla WordPress, które wyewoluowało z prostej, ale skutecznej wtyczki ograniczającej próby logowania .


I'm a team lead in Cerber Tech. I'm a software & database architect, WordPress - PHP - SQL - JavaScript developer. I started coding in 1993 on IBM System/370 (yeah, that was amazing days) and today software engineering at Cerber Tech is how I make my living. I've taught to have high standards for myself as well as using them in developing software solutions.

View Comments
There are currently no comments.