Security Blog
Posted By Gregory

Repozytorium oprogramowania WP Cerber


English version: WP Cerber Software Repository


Uruchomiliśmy własne repozytorium oprogramowania, aby zapewnić naszym klientom nieprzerwany proces aktualizacji oprogramowania.

Co to jest?

Repozytorium oprogramowania WP Cerber to nasza specjalna strona internetowa, na której publikujemy aktualizacje naszych wtyczek i dodatków, umożliwiając naszym klientom aktualizowanie ich z poziomu pulpitu nawigacyjnego WordPress w bezproblemowy sposób, automatycznie lub po ręcznym zatwierdzeniu.

Jak to działa

Repozytorium jest domyślnie obsługiwane i włączone od wersji WP Cerber 9.2. Możesz zaktualizować wtyczkę ręcznie, klikając link „aktualizuj teraz” na stronie administracyjnej „Wtyczki” lub automatycznie, w zależności od konfiguracji Twojej witryny. Technicznie rzecz biorąc, działa jako rezerwa dla repozytorium wordpress.org; co oznacza, że jeśli w repozytorium wordpress.org dostępna jest nowsza wersja wtyczki, wtyczka jest z niej instalowana. Korzystanie z repozytorium można wyłączyć w głównych ustawieniach WP Cerber.

Czy to jest bezpieczne?

Aktualizacje wtyczek, które przesyłamy do naszego repozytorium, są tymi samymi, które przesyłamy do repozytorium wtyczek wordpress.org. To oprogramowanie, z którego jesteśmy dumni i za które ponosimy odpowiedzialność. Wszystkie pliki znajdują się na dedykowanym dysku serwera z dostępem tylko do odczytu z Internetu. Wykonywanie kodu i skryptu jest wyłączone na tym dysku. Nie instalujemy na naszych serwerach oprogramowania innych firm niż open source.

Dlaczego to zrobiliśmy?

Podobnie jak inni twórcy wtyczek, wierzcie lub nie, nie mamy kontroli nad aktualizacjami wtyczek, które przesyłamy na wordpress.org. W dowolnym momencie wtyczka może stać się „persona non grata”, ponieważ nagle zmieniły się wewnętrzne reguły repozytorium wordpress.org, a programista musi przepisać kod wtyczki, aby spełniał nowe wymagania. Jeśli nie zrobią tego szybko, wtyczka zostanie tymczasowo zamknięta. Wręcz przeciwnie, uważamy, że nasi klienci muszą mieć możliwość pobierania aktualizacji oprogramowania w każdych okolicznościach. Dotyczy to zwłaszcza aktualizacji zabezpieczeń. To jest nasz pierwszy cel.

Kolejnym celem na naszej mapie drogowej jest zapewnienie ciągłego wdrażania niewielkich aktualizacji oprogramowania i nowych dodatków. Dzięki elastycznym ustawieniom nasi klienci będą mogli instalować i aktualizować nasze oprogramowanie zgodnie ze swoimi potrzebami, harmonogramem i preferencjami.


I'm a team lead in Cerber Tech. I'm a software & database architect, WordPress - PHP - SQL - JavaScript developer. I started coding in 1993 on IBM System/370 (yeah, that was amazing days) and today software engineering at Cerber Tech is how I make my living. I've taught to have high standards for myself as well as using them in developing software solutions.

View Comments
There are currently no comments.