Security Blog

Repozytorium oprogramowania WP Cerber


English version: WP Cerber Software Repository


W ramach planu awaryjnego uruchomiliśmy własne repozytorium oprogramowania, które ma zapewnić naszym klientom nieprzerwany proces aktualizacji oprogramowania.

Co to jest?

Repozytorium oprogramowania WP Cerber to nasza specjalna strona internetowa, na której publikujemy aktualizacje naszych wtyczek i dodatków, umożliwiając naszym klientom aktualizację ich z poziomu pulpitu nawigacyjnego WordPress w bezproblemowy sposób , automatycznie lub za zgodą ręczną .

Jak to działa

Repozytorium jest domyślnie obsługiwane i włączone od wersji WP Cerber 9.2. Możesz zaktualizować wtyczkę ręcznie, klikając link „aktualizuj teraz” na stronie administracyjnej „Wtyczki” lub automatycznie, w zależności od konfiguracji Twojej witryny. Technicznie rzecz biorąc, działa jako rezerwa dla repozytorium wordpress.org; co oznacza, że jeśli w repozytorium wordpress.org dostępna jest nowsza wersja wtyczki, wtyczka zostanie z niego zainstalowana. Korzystanie z repozytorium można wyłączyć w głównych ustawieniach WP Cerber.

Jak włączyć automatyczne aktualizacje

Przeczytaj ten poradnik: Jak włączyć automatyczne aktualizacje dla WP Cerber

Czy to jest bezpieczne?

Aktualizacje wtyczek, które przesyłamy do naszego repozytorium, są tymi samymi, które przesyłamy do repozytorium wtyczek wordpress.org. Jest to oprogramowanie, z którego jesteśmy dumni i za który jesteśmy odpowiedzialni. Wszystkie pliki znajdują się na dedykowanym dysku serwera z dostępem tylko do odczytu z Internetu. Wykonywanie kodu i skryptu jest wyłączone na tym dysku. Nie instalujemy na naszych serwerach oprogramowania innych firm niż open source.

Jedyny oficjalny adres URL repozytorium WP Cerber to: https://downloads.wpcerber.com

Dlaczego to zrobiliśmy?

Podobnie jak inni twórcy wtyczek, wierz lub nie, nie mamy kontroli nad aktualizacjami wtyczek, które przesyłamy na wordpress.org. W dowolnym momencie wtyczka może stać się „persona non grata”, ponieważ wewnętrzne zasady repozytorium wordpress.org nagle się zmieniły i programista musi przepisać kod wtyczki, aby spełnić nowe wymagania. Jeśli nie zrobią tego szybko, wtyczka zostanie tymczasowo zamknięta. Wręcz przeciwnie, wierzymy, że nasi klienci muszą mieć możliwość uzyskania aktualizacji oprogramowania w każdych okolicznościach. Szczególnie dotyczy to aktualizacji zabezpieczeń. To jest nasz pierwszy cel.

Kolejnym celem naszego planu działania jest zapewnienie ciągłego wdrażania małych aktualizacji oprogramowania i nowych dodatków. Dzięki elastycznym ustawieniom nasi klienci będą mogli instalować i aktualizować nasze oprogramowanie zgodnie ze swoimi potrzebami, harmonogramem i preferencjami.


I'm a team lead in Cerber Tech. I'm a software & database architect, WordPress - PHP - SQL - JavaScript developer. I started coding in 1993 on IBM System/370 (yeah, that was amazing days) and today software engineering at Cerber Tech is how I make my living. I've taught to have high standards for myself as well as using them in developing software solutions.

View Comments
There are currently no comments.