Security Blog

Repozytorium oprogramowania WP Cerber


English version: WP Cerber software repository


Uruchomiliśmy własne repozytorium oprogramowania, aby zapewnić nieprzerwany proces aktualizacji oprogramowania dla naszych klientów.

Co to jest?

Repozytorium oprogramowania WP Cerber to nasza specjalna strona internetowa, na której publikujemy aktualizacje naszych wtyczek i dodatków, umożliwiając naszym klientom aktualizowanie ich z poziomu pulpitu WordPress w bezproblemowy sposób automatycznie lub z ręcznym zatwierdzeniem.

Jak to działa

Repozytorium jest domyślnie obsługiwane i włączone od wersji WP Cerber 9.2. Możesz zaktualizować wtyczkę ręcznie, klikając link „aktualizuj teraz” na stronie administratora „Wtyczki” lub automatycznie, w zależności od konfiguracji Twojej witryny. Technicznie działa jako rezerwa dla repozytorium wordpress.org; co oznacza, że jeśli nowsza wersja wtyczki jest dostępna w repozytorium wordpress.org, wtyczka jest z niego instalowana. Korzystanie z repozytorium można wyłączyć w głównych ustawieniach WP Cerber.

Czy to bezpieczne?

Aktualizacje wtyczek, które przesyłamy do naszego repozytorium, są takie same, jak przesyłamy do repozytorium wtyczek wordpress.org. To oprogramowanie, z którego jesteśmy dumni i za które ponosimy odpowiedzialność. Wszystkie pliki znajdują się na dedykowanym dysku serwera z dostępem tylko do odczytu z Internetu. Wykonywanie kodu i skryptu jest wyłączone na tym dysku. Na naszych serwerach nie instalujemy oprogramowania innych firm niż oprogramowanie typu open source.

Dlaczego to zrobiliśmy?

Podobnie jak inni twórcy wtyczek, my, wierzcie lub nie, nie mamy kontroli nad aktualizacjami wtyczek, które przesyłamy na wordpress.org. W dowolnym momencie wtyczka może stać się „persona non grata”, ponieważ wewnętrzne reguły repozytorium wordpress.org nagle się zmieniły, a programista musi przepisać kod wtyczki, aby spełniał nowe wymagania. Jeśli nie zrobią tego szybko, wtyczka zostanie tymczasowo zamknięta. Wręcz przeciwnie, uważamy, że nasi klienci muszą mieć możliwość otrzymywania aktualizacji oprogramowania w każdych okolicznościach. W szczególności dotyczy to aktualizacji zabezpieczeń. To jest nasz pierwszy cel.

Kolejnym celem na naszej mapie drogowej jest zapewnienie ciągłego wdrażania małych aktualizacji oprogramowania i nowych dodatków. Dzięki elastycznym ustawieniom nasi klienci będą mogli instalować i aktualizować nasze oprogramowanie zgodnie ze swoimi potrzebami, harmonogramem i preferencjami.


I'm a team lead in Cerber Tech. I'm a software & database architect, WordPress - PHP - SQL - JavaScript developer. I started coding in 1993 on IBM System/370 (yeah, that was amazing days) and today software engineering at Cerber Tech is how I make my living. I've taught to have high standards for myself as well as using them in developing software solutions.

View Comments
There are currently no comments.